مطالب مرتبط

2 دیدگاه

 1. 1

  ghazavatonline

  با سلام
  ضمن تشکر از بابت آموزش کامل و صراحت در بین برتری افزونه 1+ million active installs
  آیا ممکن است که
  1. دلایل این برتری را نیز بیان نماید
  2. در اعلام برتری Yoast SEO، این افزونه با کدام نسخه از All in One SEo Pack است رایگان یا تجاری؟
  با سپاس

  پاسخ
  1. 1.1

   MrCode

   سلام
   از لطف شما ممنونم.

   در حال حاضر هردو افزونه yoast seo و all in one seo pack بیش از 1 میلیون نصب فعال دارن. تعداد دانلود های افزونه yoast seo تا امروز حدودا 35 میلیون بار با حدود 12000 دانلود روزانه هست و تعداد دانلود این افزونه در هر روز تقریبا دو برابر all in one seo pack هست. (30 میلیون دانلود با حدود 6000 دانلود روزانه) این مسئله خودش در نگاه اول نشون میده که کاربران دارن هر روز بیشتر به سمت yoast seo میرن.

   من مقایسه ای که انجام دادم رو بین نسخه های رایگان هر دو افزونه انجام دادم ولی از دید شخصی من، در نسخه ی پریمیوم هم باز yoast نسبت به all in one seo pack برتری داره.
   از دید من مشکل aioseo به هیچ عنوان کمبود امکانات نیست. امکانات هردوی این افزونه ها تقریبا با هم برابری میکنن. مشکل aioseo در نحوه ی ارائه ی این امکانات به کاربره. نحوه ی پیاده سازی و پیچیدگی تنظیمات این افزونه نسبت به yoast seo از دید شخص من آزار دهندست. خصوصا برای یک کاربر مبتدی، استفاده از yoast seo بسیار ساده تر، لذت بخش تر و قابل درک تره.
   اما جایی که من yoast seo رو واقعا برنده میدونم، امکان آنالیز محتواست. امکان مشخص کردن focus keyword در افزونه ی سئوی یوست واقعا کاربردیه و اطلاعاتی که در حال حاضر در رابطه با سئوی محتوا و کیفیت خوانایی مطلب در اختیار نویسنده قرار میده، واقعا میتونه تفاوتی از زمین تا آسمون در نوشتار ایجاد کنه.
   یک چیزی هم که در all in one seo pack بسیار برای من عجیب بود، مشکل در شمردن کارکتر های فارسی بود. به نظر میرسه این افزونه نمیتونه کارکترهای فارسی رو در عناوین و توضیحات مطلب به طور صحیح بشمره و نتیجه اینطور میشه که شما فرضا 20 کارکتر هم در عنوان قرار ندادید ولی افزونه فکر میکنه عنوانتون بیش از حد طولانیه. البته نمیدونم که دیگران هم چنین مشکلی مشاهده کردن یا نه ولی این چیزی بود که من باهاش برخورد کردم و برام جالب نبود.

   در مقایسه ی نسخه ی حرفه ای هم اینطور بگم که تیم سازنده ی all in one seo pack حتی به خودشون زحمت این رو ندادن که در سایتشون به طور کامل توضیح بدن که جزء به جزء تفاوت نسخه ی رایگان با حرفه ای چه چیزی هست. در واقع من خودم نسخه ی حرفه ای رو نصب کردم تا متوجه بشم چه تفاوت هایی داره. از دید شخص من تفاوت های نسخه رایگان و حرفه ای شاید برای 90 درصد از افراد ارزش تهیه نسخه ی حرفه ای رو ندارن. مگر برای کسی که بخواد از پشتیبانی این افزونه استفاده کنه.
   اما در مورد yoast seo به این شکل نیست. یکی از امکانات بسیار جالب نسخه ی حرفه ای این افزونه، چیزیه که شاید تا حالا بارها آرزوی داشتنش رو کرده باشید. اشارم به امکان تعیین چندین کلمه کلیدی تمرکز هست. در واقع یوست اومده و دیده کاربر واقعا به چه چیزهای اضافه تری نیاز داره که سئوی سایتش رو قوی تر کنه، و اومده همونها رو توی نسخه ی حرفه ای جای داده.

   باز هم تاکید میکنم، اینها نظر شخصی من هست و ممکنه من در اشتباه باشم ولی به هر حال هرچند که all in one seo pack کمبودی در زمینه ی امکانات نداره، نوع پیاده سازی این امکانات برای خود من قابل قبول نیست و نمیتونه من رو قانع کنه که Yoast رو رها کنم و سراغ aioseo برم.

   پاسخ

پاسخی دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *