رفع خطای پیوندی که شما دنبال می‌کردید منقضی شده است در وردپرس

0

رفع خطای پیوندی که شما دنبال می‌کردید منقضی شده است در وردپرس

یکی از خطاهایی که ممکن است تا امروز در وردپرس با آن مواجه شده باشید، خطای “پیوندی که شما دنبال می‌کردید منقضی شده است” یا The link you followed has expired است. هرچند ممکن است در نگاه اول این خطا کمی گیج کننده بوده و دارای منشا نامشخصی باشد ولی در واقع در اکثر موارد عیب یابی و رفع آن در مدت زمانی کوتاه و با استفاده از روش هایی ساده امکان پذیر خواهد بود. امروز مسترکد راهنمای مختصری برای شما آماده کرده که میتواند به شما در رفع این خطا کمک کند. از شما دعوت میکنیم در ادامه با ما همراه شوید.

رفع خطای پیوندی که شما دنبال می کردید منقضی شده است

در این راهنمای مختصر، ابتدا به شرح دو حالت از حالاتی که ممکن است این خطا در آن اتفاق بیفتد پرداخته و راه حل را در هر مورد شرح خواهیم داد. سپس در بخش جمع بندی برخی موارد مرسوم دیگر که سایر کاربران در آن با خطای فوق مواجه شده اند را برای شما شرح خواهیم داد.

اگر خطا در زمان آپلود قالب یا افزونه در وردپرس اتفاق می افتد

بسیاری از کاربران زمانی با این خطا مواجه میشوند که قصد آپلود و نصب یک قالب یا افزونه در وردپرس را دارند. مثلا ممکن است به بخش نمایش > پوسته ها > افزودن پوسته ی تازه مراجعه کرده باشید و اقدام به بارگذاری فایل قالب خود برای نصب کرده باشید. سپس در زمانی که انتظار داشتید آپلود شما به پایان رسیده باشد، بجای نصب موفقیت آمیز قالب با صفحه ای مواجه شده اید که به شما میگوید پیوندی که شما دنبال میکردید منقضی شده است!

در این شرایط دلیل اتفاق افتادن این خطا این است که اندازه ی فایل شما از حداکثر اندازه مجاز آپلود PHP در محیط میزبانی شما بیشتر است. در این حالت شما دو راه حل پیش رو دارید. اول اینکه در صورتی که امکان تغییر در تنظیمات محیط میزبانی برای شما میسر باشد (مثلا در محیط لوکال) مقادیر زیر را در تنظیمات PHP خود افزایش دهید :

اینکه چه مقداری را برای تنظیمات فوق بر میگزینید، بستگی به اندازه ی فایل قالب یا افزونه ی شما خواهد داشت.

اما حالت دیگر در شرایطی است که شما امکان تغییر این تنظیمات را نداشته باشید. (مثلا در محیط های هاستینگ عموما این دسترسی در اختیار شما نیست) در این حالت میتوانید از روشی ساده برای رفع مشکل خود استفاده کنید. کافی است قالب یا افزونه ی مورد نظر را مستقیما از طریق فایل منیجر هاست یا با استفاده از نرم افزار FTP به هاست انتقال داده و سپس از طریق وردپرس، افزونه یا قالب مربوطه را فعال کنید. (آموزش نصب قالب در وردپرسآموزش نصب افزونه در وردپرس)

اگر خطا در زمان انجام عملیاتی دیگر مانند حذف دیدگاه ها و … اتفاق می افتد

حالت دیگر اتفاق افتادن این خطا زمانی است که شما صفحه ی مدیریت سایت خود را برای مدتی طولانی، بدون فعالیت باز نگه داشته باشید. (این شرایط مشابه شرایط اتفاق افتادن خطای “میخواهید این کار را انجام دهید؟ خواهشمندیم دوباره تلاش کنید” است) در چنین شرایطی معمولا وردپرس یک پنجره ی کوچک به صورت overlay روی صفحه ی مدیریت به شما نشان میدهد که از شما درخواست میکند مجددا به سیستم وارد شوید. اما علیرغم انجام ورود مجدد، گاهی پیش می آید که عملیاتی که در آن صفحه ی قدیمی که از مدتی پیش در مرورگر شما باز بوده انجام میدهید، با خطای “پیوندی که شما دنبال میکردید منقضی شده است” مواجه میشود. مثلا ممکن است بخواهید دیدگاه های سایتتان را مدیریت کنید یا چیزی را در سایت ویرایش کنید ولی با دلیل مواجه شدن با خطای فوق، موفق به انجام عملیات مورد نظر نشوید.

منشا این مشکل در این بخش در واقع یک مشکل کوچک امنیتی با nonce های وردپرس است. در این جا کافی است صفحه ی مورد نظرتان را پس از ورود مجدد به وردپرس، یک بار ریفرش کنید و یا به سادگی پنجره ی جدیدی را برای مدیریت وردپرس در مرورگرتان باز کنید تا همه چیز به حالت عادی باز گردد و امکان انجام عملیات مورد نظر مجددا برای شما فراهم شود.

در پایان

مواردی که در بالا برای رفع این خطا ذکر کردیم، مواردی مرسوم اما محدود از دلایل اتفاق افتادن این خطا هستند. مثلا گاهی ممکن است این خطا به دلیل وجود یک ناهماهنگی یا مشکلی در یکی از افزونه ها و تنها در قسمت خاصی از وردپرس اتفاق بیفتد. در این شرایط بهتر است ابتدا موضوع را با پشتیبان افزونه ی مورد نظر در میان بگذارید و سپس در صورت امکان، افزونه را به جدیدترین نسخه به روز رسانی کنید.

در پایان مطالعه ی آموزش رفع خطای “میخواهید این کار را انجام دهید؟ خواهشمندیم دوباره تلاش کنید” را نیز به شما توصیه میکنیم.

امیدواریم این راهنمای کوتاه برای شما مفید بوده باشد.

دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For:  رفع خطای پیوندی که شما دنبال می‌کردید منقضی شده است در وردپرس
شاید از اینها هم خوشتان بیاید!
ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.