غیرفعال کردن امکان لاگین با ایمیل در وردپرس

2

غیرفعال کردن امکان لاگین با ایمیل در وردپرس

حتما یادتان هست که در معرفی ویژگی ها و امکانات جدید وردپرس 4.5 به شما گفتیم که در این نسخه امکان ورود به ایمیل به حساب کاربری در وردپرس برای کاربران فراهم شده و هر شخصی که مایل باشد میتواند در هنگام ورود بجای نام کاربری، با استفاده از آدرس ایمیل ثبت نامی خود به حساب کاربری اش وارد شود. در آنجا گفتیم که به خاطر سپردن آدرس ایمیل و استفاده از آن میتواند در بسیاری از مواقع برای کاربران آسان تر باشد. چنین امکانی در وبسایتی که به شکل صحیح امن شده است، نه تنها ایجاد خطر نمیکند بلکه امکانی بسیار مفید است که میتواند تجربه کاربری بهتری را برای کاربران فراهم کند ولی بدیهی است که در بسیاری از سایت ها، همین امکان خوب میتواند تبدیل به یک حفره ی امنیتی شود. میپرسید چرا؟ دلیل این امر واضح است. ایمیل ها نسبت به نام های کاربری عمومیت بسیار بیشتری دارند و حدس زدن آنها هم بسیار ساده است. کافی است شخصی شما را بشناسد و یکی دو بار از طریق ایمیل همیشگیتان با شما مکاتبه کرده باشد. بدیهی است که در چنین حالتی حدس زدن ایمیل کاربری شما برای ورود به وردپرس آنقدر ها هم سخت نیست. فقط میماند رمز عبور که آن هم …. بنابراین میبینید که شاید این امکان برای همه ی افراد ایده آل نباشد. اگر شما هم مثل مسترکد از فعال بودن چنین امکانی در وبسایتتان زیاد دل خوشی ندارید، میتوانید به سادگی و با دنبال کردن آموزش امروز، امکان لاگین با ایمیل را در وبسایتتان غیر فعال کرده و یک نفس راحت بکشید. با ما همراه شوید.

غیر فعال کردن ورود با ایمیل با استفاده از افزونه No Login by Email Address

روش اول مخصوص افزونه دوستان عزیز است! اگر به راه انداختن کارتان از طریق افزونه ها علاقه دارید، برای غیر فعال کردن امکان لاگین با ایمیل در وردپرس کافی است که افزونه ی No Login by Email Address را در سایتتان نصب و فعال کنید. (آموزش نصب افزونه را با کلیک بر روی اینجا بخوانید) این افزونه پس از فعالسازی، بی نیاز به اعمال هر نوع تنظیمی، شروع به کار کرده و امکان ورود با استفاده از آدرس ایمیل را در وبسایت وردپرسی شما غیر فعال خواهد کرد. پس از فعال کردن افزونه، اگر کسی سعی کند بجای نام کاربری، با استفاده از ایمیل وارد اکانتش در وردپرس شود، با خطای اشتباه بودن نام کاربری مواجه خواهد شد. این افزونه همچنین عبارت “نام کاربری یا ایمیل” را که در بالای فیلد ورود به نمایش در می آید به عبارت “نام کاربری” تغییر خواهد داد تا این مسئله باعث گمراهی کاربران نشود.

غیر فعال کردن لاگین با ایمیل به صورت دستی

در این روش کافی است کد زیر را در فایل functions.php قالب خود یا افزونه ی site-specific ای که قبلا به همین منظور ایجاد کرده اید قرار دهید :

در این حالت تغییری در عبارت “نام کاربری یا ایمیل” که در بالای فیلد ورود در وردپرس به نمایش در می آید ایجاد نخواهد شد ولی اگر کاربری سعی در ورود با ایمیل به حساب کاربری اش را داشته باشد، با خطای اشتباه بودن نام کاربری مواجه خواهد شد. بنابراین استفاده از روش دوم خصوصا از جهت تجربه ی کاربری، بیشتر برای وبسایت های دارای یک ادمین که امکان ثبت نام در آنها غیر فعال است توصیه میشود.

به همین سادگی حالا میتوانید یکی از نگرانی هایتان را از لیست حذف کنید!

دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For: غیرفعال کردن امکان لاگین با ایمیل در وردپرس
توضیحات محصول با بهره گیری از AI تولید شده و در برخی موارد ممکن است تا حدی با اطلاعات سایت رسمی متفاوت باشد.
شاید از اینها هم خوشتان بیاید!
2 دیدگاه
 1. bahar می گوید

  من کدو در فانکشن وارد کردم عمل نکرد دقیقا کدوم قسمت قرار بگیره؟ممنون

 2. محمد مهدی می گوید

  سلام وقت بخیر
  میخواهم تو قسمت کاربران تو پیشخوان وردپرس
  و افزودن کاربر میخوام فیلد ایمیل حذف بشه باید چیکار کرد؟
  تشکر

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.