آموزش ریدایرکت به نتیجه جستجو در صورت وجود یک نتیجه در وردپرس

0
آموزش ریدایرکت به نتیجه جستجو در صورت وجود یک نتیجه در وردپرس

گاهی اوقات ممکن است زمانی که کاربر به دنبال موضوع خاصی در سایت شما جستجو میکند، جستجوی وی تنها یک نتیجه در بر داشته باشد. در چنین شرایطی جهت بهبود تجربه ی کاربری، بهتر است کاری کنیم که بجای صفحه ی نتایج جستجو، نتیجه ی اصلی یافت شده بلافاصله به کاربر نمایش داده شده و در واقع کاربر به نتیجه ی جستجو هدایت شود. در آموزش امروز قصد داریم به مبحث ریدایرکت به نتیجه ی جستجو در صورت وجود یک نتیجه پرداخته و روش هدایت کاربر به تنها نتیجه ی جستجو در وردپرس را به همراه هم بررسی کنیم. از شما دعوت میکنیم که در ادامه ی این آموزش با مسترکد همراه شوید.

آموزش ریدایرکت به نتیجه جستجو در صورت وجود یک نتیجه

همانطور که در بالا هم ذکر کردیم، کاری که تصمیم داریم انجام بدهیم این است که اگر کاربری در سایت به دنبال عبارتی جستجو کرد و جستجوی وی فقط یک نتیجه در بر داشت، بجای نمایش نتایج جستجو، کاربر را مستقیما به نتیجه ی یافت شده هدایت کنیم.

برای انجام این کار کافی است کد زیر را به فایل functions.php قالب خود یا افزونه site-specific ای که ساخته اید اضافه کنید. (آموزش ساختن افزونه وردپرس)

پس از اضافه کردن این کد به فایل توابع پوسته (منظور همان فایل functions.php است) خود، تغییرات را ذخیره کنید. حالا اگر به سایتتان مراجعه کرده از امکان جستجو استفاده کنید، خواهید دید که هرگاه جستجو فقط یک نتیجه در بر داشته باشد، نتیجه ی یافت شده مستقیما برای کاربر به نمایش گذاشته شده و در چنین حالتی صفحه ی نتایج جستجو به نمایش در نخواهد آمد.

دسترسی آسان به این مطلب لینک کوتاه :
QR Code For:  آموزش ریدایرکت به نتیجه جستجو در صورت وجود یک نتیجه در وردپرس

شاید از اینها هم خوشتان بیاید!

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.